Jahjaga do të nënshkruajë marrëveshjen 22 milionë euro me arabët për ndërtimin e spitalit

0

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga të dielën pret në takim një delegacion të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Vizita e delegacionit të Emirateve të Bashkuara Arabe vjen pas nënshkrimit të marrëveshjes së një donacion prej mbi 22 milionë euro për ndërtimin e një spitali të ri Pediatrik-Kirurgjik në kuadër të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.

Pas takimit, Presidentja dhe delegacioni i EBA-së do të vizitojnë vendin ku do të ndërtohet spitali i ri Pediatrik-Kirurgjik (afër spitalit pediatrik në QKUK).

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here