Jabllanoviq u kërkon falje nënave gjakovare

0

Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, në një konferencë për gazetarë në ambientet e Kuvendit të Kosovës, ka kërkuar falje publike për nënat që janë ndierë të prekura nga deklarata e tij.

“U kërkoj fjale të gjitha nënave që janë ndierë të prekura me këtë deklaratë”, ka thënë Jabllanoviq.

Ai, në këtë konferencë nuk ka pranuar pyetje të gazetarëve.

Jabllonoviq në fillim të janarit i kishte quajtur “egërsira” protestuesit në Gjakovë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here