Ja sa do të jenë pagat në arsim me marrëveshjen e re

0

SBASHK-u ka bërë me dije se greva në arsim do të ndërpritet pasi kanë arritur një marrëveshje të re me Qeverinë.

Një listë që ka siguruar Gazeta Express për koeficientin e pagave, të hartuar nga SBASHK, shihet se sa do të ngritën pagat e mësimdhënësve dhe të stafit teknik të shkollave. 

Pas tri jave grevë në shkolla, kryesindikalisti Rrahman Jasharaj ka arritur marrëveshje me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe me kryeparlamentarin Kadri Veseli.

Pas kësaj marrëveshjeje, Jasharaj ka lajmëruar se nga e hëna do të fillojë mësimi, pasi që liderët institucionalë janë pajtuar me kushtet e SBASHKU’t


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here