Ja futbollistët që ka ftuar Kosova për miqësoret

0

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki ka publikuar listën e futbollistëve që do të luajnë në miqësoret ndaj Frankfurtit dhe Werder Bremenit të Bundesligas gjermane.

Kosova më 24 dhe 27 mars do të përballet me dy klubet gjermane dhe ka prezantuar listën prej 20 lojtarëve kosovarë.

Portierë:

Samir Ujkani U.S. Palermo
Julian Bibleka E. Frankurt
Altik Muhaxhiri Vëllaznimi

Mbrojtës:

Ilir Berisha Gefle
Avni Pepa Vestman
Loret Sadiku Mersinspor
Fanol Perdedaj Energie C.
Krisitan Nushi Winterthur
Dren Feka Hamburg

Mesfushorë:

Enis Alushi St. Pauli
Anel Rashkaj Sandnes Ulf
Faton Toski FSV Frankfurt
Besar Halimi Sttugarter K.
Milot Rashica Kosova V
Valmir Sulejmani Union B.
Eroll Zejnullahu Union B.
Bersant Celina Manchester C

Sulmues:

Bajram Nebihu Union Berlin
Erton Fejzullahu Beijing G.
Donis Avdijaj Strum Graz

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here