Ja emrat e anëtarëve të ekipit të Kosovës për dialog me Serbinë

0

Shpend Ahmeti nga PSD dhe Fatmir Limaj nga NISMA do të jenë bashkëkryesues të dialogut me Serbinë. Kështu ka vendosur sot Kuvendi i Republikës së Kosovës.

Anëtarë të delegacionit do të jenë: Enver Hoxhaj nga PDK, Avni Arifi nga kabineti qeveritar, Behgjet Pacolli nga AKR, Mahir Jagxhillar nga 6+, Dardan Gashi zëvendëskryeministër, një përfaqësues i shoqërisë civile emrin e të cilit do e tregohet emri më vonë, dy vendet e hapura për LDK-në dhe Vetëvendosjen do zëvendësohen momentalisht nga Visar Ymeri dhe Dukagjin Gorani.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here