Ja çka duhet bërë Ditën e të dashuruarve, sipas analistit Halil Matoshi

0

Analisti politik, Halil Matoshi, ka propozuar që Ditën e të dashuruarve, më 14 Shkurt, të organizohet një marsh i qytetarëve, ku do të shprehej dashuria për Kosovën.

Ja çfarë ka shkruar Matoshi në orët e vona të natës në Facebook.

“Kosovës i duhet ni marsh paqësor për Shën Valentin, për me dhanë mesazhe dashunie, jo të tipit poetik: “Rrini këtu”, por me te vetmen motto: “Kosova e meriton dashunin tonë!”

– Besnikërinë tonë!

Guximtaret dhe të urtit e duen Republikën kur i ka punët keq – se kur i ka punët në dyzen e duen edhe të ligjtë!!!”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here