Ja 10 femra që janë bërë milionere nga Instagram-i

0

Me siguri ju nuk keni dëgjuar kurrë të flitet për to, por këto vajza po bëjnë miliona euro vetëm falë fotove të postuar në rrjetet sociale.

Këto janë 10 modelet e fitnesit në botë sot për sot, popullaritet të cilat e kanë fituar nga imazhet provokuese në “Instagram”.

Asnjëra prej tyre nuk është në nivelin e emrave si Gisele Bundchen, Gigi Hadid apo Cara Delevingne, por miliona ndjekës të tyre online i kanë ndihmuar për të grumbulluar shumë të ardhura.

Ana Cheri

Me 4.6 milionë ndjekës, Ana Cheri është emri më i madh i modeleve të fitnesit. Ajo ka fituar deri tani 3.2 milionë euro në karrierën e saj sipas “The Sun”.

1Kayla Itsines

Modelja australiane ka 4.1 milionë ndjekës, pak më pak se Cheri, por ka mbledhur të ardhura shumë më shumë se ajo. Itsines ka 6.6 milionë euro të ardhura

2Paige Hathaway

26-­vjeçarja amerikane numëron 3.2 milionë ndjekës në Instagram, që e kanë ndihmuar të grumbullojë një pasuri prej 5.1 milionë euro.

3Chantel Zales

25-vjeçarja nga Los Angeles ka fituar deri tani 4.8 milionë dollarë me 3.1 milionë ndjekës në Instagram.

2F9D825200000578-3374686-image-m-48_1451144876466Claudia Alende

Braziliania Alende ndiqet nga 2.8 milionë njerëz në rrjetet sociale dhe ka siguruar falë tyre 2.8 milionë euro. 22-vjeçarja ka zënë dhe vendin e dytë në Miss Bum Bum

2F9D818400000578-3374686-image-m-50_1451144915407Abigail Ratchford

Amerikanja 23-vjeçare ka fituar 3.1 milionë euro kryesisht nga 2.7 milionë ndjekës që ka në Instragram

2F9D82CD00000578-3374686-image-m-52_1451144974032Laci Kay Somers

24-vjeçarja që merret dhe me arte mariale numëron 2.7 milionë euro të ardhura. Somers ka 2.4 milionë ndjekës në rrjetet sociale.

2F9ED9D200000578-3374686-image-m-54_1451145239869Bella Falconi

Një tjetër braziliane në listë është dhe Falconi. 28-vjeçarja ka 2.2 milionë ndjekës dhe një pasur prej 2.3 milionë euro.

2F9D81EA00000578-3374686-image-m-56_1451145262586Amanda Lee

Amerikanja 29-vjeçare e cila merret me modeling dhe fitnes ka 2.5 milionë euro pasuri dhe 2.3 milionë ndjekës në Instagram.

2F9D94A500000578-3374686-image-m-58_1451145298895Alexa Jean Brown

Nëna e një vazje, e nisi karrierën duke dokumentuar se mund të humbisni peshë ka sot 2 milionë euro pasuri. 24-vjeçarja numëron 1.9 milionë ndjekës në Instragram./noa.al/

2F9D901B00000578-3374686-image-m-60_1451145411335

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here