Izraeli humb tri pikët në teren të vet nga Belgjika

0

Ndeshje kjo për fazën e kualifikimit në grupin B. Ndeshja filloj në orën 20:45 dhe ishte e rendesishme per te dya shtetet për kualifikim të mëtutjeshëm për Francën 2016. Belgjika në minutën e 9-të e kaloi në epërsi me golin e Fellainit. Shpresat e vendasve për të kthyer lojën vazhduan 90 minuta por rezultati nuk ndryshoi. Fituan “djajtë e kuq” duke marrë me vete nga Izraeli 3 pikë dhe kështu kaluan në pozitën e parë të grupit B.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here