Ish komandant Hoxha:Jo të derdhim gjakun tonë për ta sjellë në pushtet Zaevin

0

Xhezair Shaqiri i njohur si Komandant Hoxha në faceboook ka komentuar zhvillimet e protestave të sotme para Qeverisë.

Postimi i plotë i Xhezair Shaqirit:

Te nderuar SHqiptar te Maqedonis,si po shifet puna e zaevit me qellim ka vonuar skandalet qe prekin elektoratin Shqiptar,rastin monstra,Mua pome duket se zaevi po pregadit nje skenar me precizitet mete madh qe kur te arijn protestat ne kulminacionin e tyre ne ditet ne vijim aj te shpall rastin monstra ne publik me qellim qe te i motivon protestuesit shqiptar me guximin e tyre te then rezistencen e qeveris se vmro se po shifet qe rinija maqedone nuk po tregon agresivitet apo vendosmeri ne protestat para qeveris, ata te cilet besojn ne fjalet e mia I lus qe mos te behen argat te Zaevit per ti perdor rininSshqiptare mish per top,nuk na duhet qe te derdhet gjaku i rinis ton per ta pru ne pushtet Zaevin,Ne mbas nderimit te ksaj qeverije dote mbajm dit zije e Zaevi vazhdon ti mbron interesat e mk ,Nese Zaevi esht i sinqert me ne Shqiptaret qe un dishoj ne sinqeritetin e tij,lete ben marveshje me lideret Shqiptar te opozites(RDK,BESA,SELA)
Kujdes mos shkoni ne kok ne vehti te bashkoni flamurin ton kombetar me at maqedon se ka patur edhe me par Shqiptar qe kan bashkuar flamuin ton kombetar me serb,grek dhe maqedon por masi qe e kan arit qellimin sllavet kant tradhetuar saher ata Shqiptar qe kan mar nje akt te till.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here