Ish bashkëlojtari ia bën bajat golin Shaqirit

0
Supergoli i Xherdan Shaqirit kundër Everton-it në gjiron e kaluar ishte rastësi, gjithnjë sipas ish bashkëlojtarit të tij, Charlie Adam.

”Unë e pyeta Shaqirin pas ndeshjes për këtë gol dhe ai më tha se ishte duke tentuar që t’i krosonte Aranutovic-it, pra ishte me fat”.

”Ishte finalizim i mirë dhe unë jam i lumtur me të sepse ai ka pasur nevojë për gola”, tha Adam për talkSPORT.

Shaqiri  shënoi 2 gola në fitoren prej 4-3 ndaj Everton-it në Goodison Park.

charlie_adam_50239353005f7885988739

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here