I jepet lamtumira e fundit veteranes së UÇK-së

0

Në prani të qytetarëve nga Deçani,në mesin e të cilëve miq,familjarë dhe bashkëluftëtarë në Gllogjan iu dha lamtumira e fundit veprimtares së dalluar dhe veteranes së UÇK-së,Zelfije Sejfiaj.

Në nderim të jetës dhe veprimtarisë së të ndjerës ,më mesditë  në organizim të Komunës së Deçanit u mbajt mbledhje komemorative.
Bashkim Ramosaj përfaqësues i komunës së Deçanit në këtë mbledhje tha se, Zelfije Sejfiaj që në rininë e saj ,ishte pjesë aktive e ilegales. Dhe bashkëveprimtare e  Nuhi Berishës ,Enver Topallit , Mehmet Balajt dhe Musë Mehmetit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here