Hungaria ka nisur të ndërtojë “Murin e Berlinit” (foto)

0

Muri i ngritur nga Hungaria për ndalimin e emigrantëve. Muri është i ngritur me tela që përmbajnë gjemba, transmeton Indeksonline.

Kjo ndalesë për kalimin e emigrantëve do të jetë e gjatë 175 kilometra dhe parashikohet të përfundohet deri me 30 nëntor. Këtë mur po e ndërtojnë të burgosurit e Hungarisë dhe ushtarët e këtij shteti, ka thënë Çaba Hende gjatë manifestimit që është organizuar tek ngritej ky mur me tela të gjembuar.

641900_madjarska04tanjugfoto-tanjug-darko-vojinovic_f

641908_madjarska10tanjugfoto-tanjug-darko-vojinovic_f

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here