Hoti-Haradinajt: Lësho rrugë, duhet ta ruajmë miqësinë me SHBA-të

0

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, i ka bërë thirrje kryeministrit Ramush Haradinajt dhe koalicionit qeveritar që të dëgjohen këshillat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës.

“Kot e ka koalicioni i ‘punëve të mëdha’. Nuk mund të qeverisin. Duhet të lëshojnë rrugë sa më parë. Për të mirën e qytetarëve. Për të mirën e ruajtjes së miqësive me partnerët tanë. Nuk ka vota nga opozita për ta shkatërruar shtetin. Kosovës i duhet qeveri evropiane, pro zhvillimit”, ka shkruar Hoti.

Sipas zyrtarit të LDK-së një gjë e tillë duhet të ndodh sa më parë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here