Horoskopi vjetor-2019

0

Për ta filluar Vitin e Ri në harmoni me Yjet, parashikimet astrologjike na mësojnë të shfrytëzojmë më së shumti energjitë e planeteve. Çdo shenjë zodiakale do të ketë një rrugë fantastike për t’u përballur dhe, duke njohur paraprakisht ngjarjet që Yjet na predispozojnë, mund të jenë shumë të dobishme për të shmangur ngjarjet më pak të këndshme dhe për të kapur mundësitë me fat që me siguri do të arrijnë. Horoskopi na udhëzon drejt një viti magjik dhe të lumtur!

DASHI – Marsi në shenjën tuaj në ditën e parë të vitit paralajmëron një 2019 fantastike! Sfidat nuk do të mungojnë, sidomos në punë, dhe Saturni do t’u nënshtrojë në ritme shumë stresuese. Jupiteri, nga ana tjetër, do të inkurajojë udhëtimin dhe në një qytet të largët dhe misterioz, ju mund të bëni takime të reja që do të shndërrohen në histori të bukura dashurie. Ju nuk do t’i kushtoni shumë vëmendje tërheqjes fizike, aq sa do i kushtoni anës shpirtërore. Në muajt qershor dhe tetor ju do të ndjeni nevojën për t’u çlodhur për të gjetur një ekuilibër të mirë psikofizik.

DEMI – Protagonisti i vërtetë i 2019-ës tuaj do të jetë Urani, i cili do të sjellë lajme të shkëlqyera në të gjitha frontet, por sidomos në fushën profesionale. Do të keni një frymë më pak konservatore se zakonisht dhe do të dëshironit të ndërmerrni punë të re tuajën. Edhe në dashuri nuk do të ndieni dëshirën për të gjetur gjysmën tuaj: pas shumë zhgënjimeve të kaluara, pak vetmi nuk do t’ju dëshpëronte. Dashuria e miqve dhe e familjes do t’ju mbushë me gëzim dhe mirënjohje. Me aq shumë disiplinë, do të gjeni edhe formën fizike.

BINJAKËT – 2019-ta do të jetë një vit shumë i rëndësishëm për marrëdhëniet tuaja romantike dhe profesionale. Jupiteri do t’ju vërë në pah kaq shumë njerëz, që duken shumë të ndryshëm nga ajo që janë në realitet. Entuziazmi që dallon fazat fillestare të historive tuaja të dashurisë së shpejti do të dalë me zhgënjime që do të lënë një shije të hidhur në gojën tuaj për një kohë të gjatë. Shëndeti natyrisht do të ndikohet nga disponimi juaj, por ju do të jeni në gjendje të parandaloni ndonjë shqetësim me shërime të reja natyrore.

GAFORRJA – Në një vit të karakterizuar nga ulje dhe ngritje, Neptuni do të jetë udhëzuesi juaj dhe do t’ju ftojë të ushqeni shpirtin tuaj me lexime, seminare apo praktika që sjellin ekuilibrin mes mendjes, trupit dhe zemrës. Saturni dhe Plutoni në opozitë nuk do të zbresin në dashuri dhe do të mbajnë gjallë vetëm historitë më të forta dhe të sinqerta. Në punë do të lindin mundësi të mëdha rritjeje, sidomos nga muaji mars, kur Urani do t’ju vendosë në kontakt me njerëz me influencë që do të ndihmojnë në suksesin tuaj!

LUANI – Me Jupiterin në aspektin e shkëlqyer, dashuria me siguri do të jetë shoqëruesja kryesore për vitin 2019. Ju do të mbyteni nga pasioni lakmues i njerëzve, me të cilët do të ndani momente magjike dhe të lumtura. Në disa çifte dëshira për një fëmijë mund të ndizet gjithashtu. Në punë, Urani do të sjellë ndryshime të mëdha dhe më në fund mund të gjesh guximin të heqësh dorë nga gjithçka për t’u kushtuar plotësisht në hobi më krijues. Meditimi do t’ju ndihmojë të ndiheni gjithmonë në super formë!

VIRGJËRESHA – Jupiteri do ta bëjë vitin 2019 një vit shumë të rëndësishëm nga pikëpamja familjare. Mundësia për një punë të re, të nënshkruar nga Urani, mund t’ju detyrojë të largoheni nga mjedisi amë. Ju mund të vendosni për të blerë një shtëpi ose të ktheheni në një hipotekë. Jeta e dashurisë do të udhëhiqet nga Saturni dhe Plutoni, të cilat do të sjellin histori të rëndësishme dashurie me njerëz më të vjetër se ju, me karizëm dhe personalitet të fortë. Ju do të keni nevojë për shumë energji, kështu që një dietë e shëndetshme do të jetë një domosdoshmëri!

PESHORJA – Ju do të dëshironi të jeni në gjendje ta injoroni atë, por Saturni do të ndihet me forcë përgjatë vitit 2019. Ai do t’ju kërkojë të merrni përgjegjësi të reja në familje, me koston e heqjes dorë nga aspekte më personale dhe intime të jetës suaj. Shpenzimet do të jenë të shumta dhe, për të rritur fitimet tuaja, mund të vendosni të rifilloni disa aktivitete që keni braktisur në të kaluarën. Stresi do të ndihet edhe në trup, por do të gjeni mjete të vlefshme. Pa kundërshtimin e Uranit, dashuria do të ndeshë më pak pengesa.

AKREPI – Urani në kundërshtim me shenjën tuaj, duke filluar nga marsi, do ta bëjë vitin 2019 të shqetësuar, të gjallë dhe të jashtëzakonshëm. Ju kurrë nuk e keni pëlqyer thjeshtësinë. Do të jetë një vit i transformimeve të mëdha dhe zgjedhjeve revolucionare në punë. Jupiteri do të sjellë fitime të pasura. Në fushën e dashurisë do të ketë ulje dhe ngritje. Nëse keni fëmijë, marrëveshja mes jush do të përmirësohet. Shëndeti do të jetë i ndjeshëm vetëm në fillim të vitit.

SHIGJETARI – Me Jupiterin në anën tuaj, nuk duhet të keni dyshime: 2019-ta do të jetë një vit i jashtëzakonshëm dhe ju jeni sigurisht në mesin e të preferuarve të zodiakut. Mundësi konkrete për rritje do të vijnë në të gjitha fushat e jetës suaj. Në punë mund të konsolidoni atë që keni ndërtuar në të kaluarën. Do të keni përfitime të mëdha dhe shpenzime të mëdha. Në dashuri, janë planifikuar takime. Është e rëndësishme që ju të mbani ankthet në gji, të cilat ndonjëherë do t’ju shoqërojnë me anëtarët e familjes suaj.

BRICJAPI – Do të jenë të shumtë planetët që do t’ju japing dorë gjatë 2019-ës. Saturni dhe Plutoni në shenjën tuaj do të shpërblejnë këmbënguljen tuaj dhe mbushin etjen tuaj për pushtet, veçanërisht në fushën profesionale. Prej marsit, Urani do t’ju lejojë të realizoni një ëndërr të madhe. Do të jetë gjithmonë Urani për të përmbysur jetën tuaj të dashurisë dhe, kur ju e prisni më së paku, do të biesh në dashuri me dikë. Në familje do të hasni më pak kundërshtime sesa në të kaluarën. Përshtatshmëria juaj do të jetë e shkëlqyer.

UJORI – 2019-ta do të jetë një vit i miqësisë së madhe për ju! Jupiteri do ta zgjerojë shumë rrethin e kontakteve tuaja dhe do t’ju vërë në kontakt me njerëz me ndikim të madh për karrierën tuaj. Në fushën sentimentale ju do të ndiheni të lirë të jetoni marrëdhëniet tuaja në një mënyrë anti-konformiste dhe shpesh do të bëni konfuzion në përpjekjen për të dalluar miqësinë nga dashuria. Prej marsit, Urani do të shkaktojë kërdi në shtëpi dhe në disa raste do të jetë e nevojshme një masë. Mos nënvlerësoni sinjalet e trupit tuaj!

PESHQIT – Jupiteri në pamjen disharmonike mund ta bëjë 2019-ën më të dobët se një vit më parë. Si rezultat i disa dështimeve të punës, mund të humbni shpresën dhe besimin në aftësitë tuaja. Megjithatë, ju do të keni mundësi të udhëhiqeni nga njerëz ekspertë ose të afërm të mençur. Nuk do të jetë e lehtë të gjesh një ekuilibër të mirë midis karrierës dhe dashurisë: partnerët tuaj do t’ju vënë përpara zgjedhjeve të vështira. Yoga dhe meditimi do t’ju ndihmojnë të qartësoni mendjen tuaj dhe të jetoni më në paqe.

1 janar 2019 (gazeta-Shqip.com)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here