Horoskopi sot

0

Dashi

Rënie e lehtë në trendin pozitiv. Ka konfuzion në kokën tuaj, më mirë të mos shprehni veten pa menduar ose një takim mund të mos jetë i suksesshëm. Në dashuri, asgjë nuk revolton, hakmerret, pretendon apo diçka. Qartësia është strategjia më e mirë për të mbajtur ndjenjën e mirë në çifte. Për të shmangur takimet sekrete: mos ngrini dyshime nëse nuk doni të shkaktoni siguresën e xhelozisë së partnerit të të gjitha kohërave. Nga ana juaj disa yje ju dhurojnë gëzim të madh.

Demi

Është e kotë të provoni  të heshtni dhe maskoni emocionet tuaja. Lërini ndjenjat tuaja të investojnë tek personi që e doni ose në atë që keni vendosur të fitoni. Një qëndrim jo i ashpër mund ta dekurajojë atë djalë apo vajzë që ju intereson.

Binjakët

Mospërfillja e Jupiterit dhe Neptunit, të cilët veçanërisht kanë të bëjnë me ata që kanë lindur në dekadën e dytë, mund të favorizojnë sulme të melankolisë apo humbjeve ekonomike. Shmangni  kapjet pas mirazheve e iluzione, dhe çdo gjë do të jetë mirë. Realizmin e ëndrrave dhe shpresavei shihni me pak  optimizëm.

Gaforrja

Për sot është mirë të mos përfshihesh në debate. Më mirë të vazhdoni në rrugën e vjetër dhe të prisni për momentin e duhur për të devijuar,. Nuk ka thashetheme: superficialiteti juaj në të folur dhe gjykuar është jashtë logjikës. Kujtohuni për nevojën  e atyre që jetojnë dhe punojnë me ju çdo ditë. Vëmendja kryesore duhet të jetë tek partneri sentimental.

Luani

Ata që kërkojnë gjëra dhe ndjenja të reja tek ju dhe ata që dëshirojnë të humbasin në një det emocionesh, gjejnë dashurin ose mikun ideal tek ju. Të zhytur në një sensualitet të gjallë dhe të vullnetshëm ju besoni veten në iniciativën e partnerit tuaj, ndërsa merrni pjesë në mënyrë aktive në jetën e një çifti. A ju pëlqen të josheni? Dakord. Do të keni surpriza të këndshme. A jeni në punë? Përpiquni tek forcat krijuese dhe të peshuara mirë  për të synuar projektet tuaja.

Virgjëresha

Përqendrimi në kënaqësinë personale dhe nevojat tuaja nuk është parakusht për arritjen e një mirëkuptimi të lumtur me ata që jetojnë pranë jush. Konfiguracionet e sotme astrale nuk lejojnë një vizion të qetë të marrëdhënieve ndërpersonale dhe ju mohojnë frymën e adaptimit të nevojshëm për performancën e mirë të jetës në çift.  Duhet të keni  më shumë ndjeshmëri dhe më shumë besim tek të tjerët për ta kaluar ditën mirë.

Peshorja

Përpqiuni të eliminoniçdo rrezik mosmarrëveshjesh në marrëdhëniet e vëna në dispozicion të dialogut dhe gjeni një pikë ndërmjetësimi. Sot mund të ndiheni të penguar nga bashkëpunëtorët e biznesit ose partnerët e rregullt për të bërë lëvizjet tuaja të guximshme. Mos u shqetësoni, ndiqni orarin tuaj me përpikmëri dhe saktësi. Në këto ditë është mirë të dyfishosh përqendrimin dhe vëmendjen, në çdo sektor, por veçanërisht në ato aktivitete që përfshijnë intelektin.

Akrepi

Një formë e mirë fizike dhe  një “pamje estetike perfekte” janë të nevojshme për ju. Vazhdoni me punën që keni programuar në palestër.

Shigjetari

Ujet ju ndihmojnë për të filluar kapituj të rinj ekzistencialë dhe të japin mundësinë për të udhëtuar, si për punë ashtu edhe për kënaqësi. Udhëtimet ju lejojnë jo vetëm për të bërë njohje të reja por edhe për ara që janë çiftë për të reflektuar mbi prirjen e jetës së përbashkët. Rezultati mund të jetë për të gjetur veten, në kthim do të gjeni më shumë në dashuri se kurrë.

Bricjapi

E diela imenjiative  për ata që kanë lindur në shenjën e Bricjapit. Shprehja e emocionalitetit është e çrregulluar, nuk jeni shumë diplomatik, sidomos me ata të afërm të cilët janë shumë të interesuar për jetën tuaj private. Qëndroni larg thashethemeve dhe situatave të paqarta dhe mbroni imazhin tuaj publik. Në dashuri, shmangni takimet sekrete të fshehta: ju rrezistoni të kapeni mat.

Ujori

Jeta sociale në plan të parë. Një krijimtari e jashtëzakonshme shprehëse i jep substanca dashurisë. Beqarët e të shenjës së Ujorit mund të mbështeten në takime interesante, të cilat së shpejti do të zbulojnë të drejtën për të nisur një “miqësi ose një marrëdhënie intime me një vlerë të caktuar. I dashur Ujor, kjo është me të vërtetë një ditë e mrekullueshme nga pikëpamja e yjeve! Ata iu japin  një dorë fatit dhe kanë një dëshirë të madhe për t’ju shpërblyer

Peshqit

Është një e diel në të cilën mbizotërojnë ndjenjat  e shëndosha dhe ndriçim i imadh mendor për të gjithë, por për ata që kanë lindur në mars ka një shënim të veçantë. Përplasja mes Jupiterit dhe Neptunit dëshmon të jetë e papërshtatshme për rrethanat që çojnë në kërkimin e kompensimit të tepërt, iluzioneve, pakënaqësisë, verbimit, humbjeve ekonomike. Asnjë lëvizje e parave ose ndjekjes së iluzioneve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here