Horoskopi sot

0

Dashi

Parashikime të shkëlqyeshme për ditën e parë të javës që po shënon për shumë rifillimin e punës dhe të shkollës pas pushimeve. Në mjedisin profesional mund të takoni njerëz që zënë një pozicion prestigjioz, të aftë t’ju japin një dorë, veçanërisht nëse keni një aktivitet të pavarur. Mos jini shumë krenarë: pranimi i ndihmës është i mençur dhe ngushëllues, ashtu siç është alternativa. Momente të këndshme me miqtë e të gjitha kohërave. Në dashuri, eros është pika juaj e fortë.

Demi

Pavarësisht ndikimit negativ të n Hënës negative, java fillon me yje që lehtësojnë funksionimin e qetë të profesionit. Karriera dhe imazhi shoqëror janë në plan të parë. Mos e kufizoni veten në rutinë ose të jeni të kënaqur me një rezultat të matur. Çdo ndryshim nuk duhet të bëjë që ju të bëheni të shqetësuar, sepse me kalimin e kohës, do të sjellin përparim falë ndihmës së fatit të mirë

Binjakët

Një sërë elementesh pozitive i bëjnë ato profesione të kryera me një frymë dinamike më të favorshme, duke përdorur forcën tuaj dhe aftësinë natyrore për komunikim. Shikoni shumë, vendosni qëllime të ndryshme si zakonisht dhe përfitoni nga këto ndikime për të thelluar studimet tuaja ose për t’i rifilluar ato, nëse në të kaluarën i keni braktisur. Sukses edhe në sport.

Gaforrja

Nëse mendoni se është koha për të bërë ndryshime në jetën tuaj, ndikimi hënor i tri ditëve të para të javës mund t’ju ndihmojë. Rruga e ekzistencës suaj është e gatshme të ndryshohet: të mbyllni një kapitull të vjetër për të filluar një shumë më interesant. Zgjidhni rrugën e re duke i dhënë fund një gjendjeje të vjetëruar të marrëdhënieve dhe situatave.

Luani

Nuk ju shqetëson fare kundërshtimi me Hënën. Ju mund të mbështeteni në një ditë interesante, konstruktive dhe fatlume. Preferoni të gjitha aktivitetet krijuese në të gjitha kuptimet e tyre. Mos refuzoni përgjegjësi të reja ose udhëtoni jashtë vendit, sepse gjithçka që zotëroni me përkushtim së shpejti do t’ju japë rezultate të mira. Përqendrimi në interesa të reja mund të stimulojë pozitivisht ambicien. Ju ndoshta nuk keni nevojë për atë, por pak stimul më shumë është gjithmonë i mirë për temperamentin.

Virgjëresha

A po ktheheni në punë dhe në shkollë sot pas pushimeve? Është i mundur pak melankoli për momentet e mira të shpenzuara, por asgjë që nuk mund t’ju shqetësojë shumë. Çështjet e punës janë të ndriçuara mirë nga yjet. Ju mund të nisni qëllimet  tuaja në sajë të një vetëdije të re, të fortë të cilësive tuaja dhe të sigurt në fat të mirë. Prej sot dhe për katër javë, dashuria kërkon një vëmendje pak më të madhe, meqë fillon vështirësia e Venusit. Tri ditët e para të javës janë të përshtatshme për t’u kujdesur për shëndetin tuaj dhe palestër.

Peshorja

Vetëm në ditën e punës dhe të shkollës rifillon një hënë dashurie që favorizon Venusin (dashuria, harmonia, krijimi, bukuria) dhe kështu ju mund të kënaqni kënaqësitë e erosit dhe ndieni përvojën në një mënyrë të këndshme. Mundësi të jashtëzakonshme për të bërë njohje të reja. Nëse keni besim tek vetja dhe nuk doni të merrni rreziqe, do t’ju duhet të hiqni pak dorë nga kënaqësia: intrigat dhe qetësia nuk mund të bashkëjetojnë.

Akrepi

Është një fillim i mirë për javën për punë dhe për sektorin praktik në përgjithësi. Pavarësisht nga një Hënë e pafavorshme, ju mund të jepni më të mirën tuaj. Ajo kultivon marrëdhënie të mira në mjedisin e punës, si dhe njohuri të reja që mund të jenë të dobishme për profesionin. Sot jeni në harmoni me anëtarët e vjetër të familjes, ju vëreni se mënyra e jetës së tyre është krejtësisht e shëndoshë, konstruktive dhe se ka shumë gjëra për të cilat keni të njëjtën pikëpamje.

Shigjetari

Trendi pozitiv nuk tregon shenja të zvogëlimit. Hyni në planetin e bukurisë, dashurisë, harmonisë dhe krijimtarisë. Nga sot dhe për katër javët nëvijim do të dëgjoni shpesh ndjenjat. Nga sot e deri të mërkurën nuk ka mungesë të ndikimeve hënore të shkëlqyeshme që tregojnë një futje të mirë në mjedisin e përditshëm të jetesës. Marrëdhëniet me të afërmit dhe njerëzit që merren me të përditshmen janë miqësore, të këndshme. Sukses në punë dhe në sport. Udhëtoni dhe priten miq të rinj në horizont.

Bricjapi

Punë dhe rifillimi i shkollës do të jenë  pa ndërprerje. Kapacitet shumë të mirë organizative, që i jep sukses suksesit të programeve tuaja. Në frontin financiar, të ardhurat duhet të jenë më shumë se qetësuese, kështu që nëse keni ndonjë problem të pazgjidhur financiar, mos u shqetësoni. Ju keni më shumë se një mbështetje astrale në këtë fushë.

Ujori

Puna dhe rimëkëmbja shkollore janë një shenjë e energjive pozitive. Ju mund të kryeni një detyrë të re që kërkon angazhim, këmbëngulje dhe një ndjenjë përgjegjësie. Momenti është i favorshëm për kërkimin e rritjes së pagave dhe përfundimin e biznesit. Por sot nuk mund të flasim për dashuri. Hëna është në shenjë në marrëveshje të mirë me Marsin. Venusi, nga sot dërgon vetëm ndikime pozitive. Entuziazëm i madh, lajme të mira dhe raste me fat, madje dhe sidomos për beqarët e kësaj  shenje.

Peshqit

Kthimi në shkollë dhe puna peshon pak “për të gjithë, por për ju shumë më pak, do të jetë sepse ato janë sektorë që ju  ofrojnë kënaqësi. Rezultati i programeve dhe iniciativave është shumë i kënaqshëm. Ju mund të jeni bindës, sidomos me fjalë. Ekspozitat tuaja janë të denjë për vëmendje. Yjet konfirmojnë cilësitë e shkëlqyera. Jeni intuitiv, i zgjuar, i palodhur, me fleksibilitet të konsiderueshëm mendor. Mos flini mbi dafina!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here