Horoskopi javor, 26 mars deri 1 prill 2018

0

Dashi

Dashuria: Planetët janë pozitivë, por kjo nuk do të thotë që grindjet dhe diskutimet, madje edhe më të nxehtat me të dashurin/ën do të kalojnë lehtë. “Të gjithë fajin” e tekave të Marsit, si në familje dhe në punë, do të intensifikohen në grindje. Megjithatë, për fat të mirë, do të jetë një fazë kalimtare, e cila do t’i japë rrugë harmonisë dhe mirëkuptimit reciprok. Beqarët në sajë të ajrit të pranverës, do të duan të njohin njerëz të rinj, për të intensifikuar kontaktet. Ata që kanë dalë nga një marrëdhënie e pësuar, nga ana tjetër, do të kenë vështirësi të përqëndrohen në njohjet e reja. Yjet parashikojnë se energjia erotike do të jetë shumë intensive dhe e thellë dhe në sajë të saj … do të keni sukses në pushtimin e shumë zemrave!

Puna: planetët krijojnë mundësi të padiskutueshme, nëse planifikoni të ndryshoni gjendjen tuaj ekonomike për mirë. Marsi do të krijojë shumë tensione dhe madje edhe me punonjësit për të cilët keni besim absolut. Nga ana tjetër, Venusi ofron mundësi interesante për t’u vlerësuar dhe njohur. Kushtojini vëmendje lëvizjeve. Do të keni sfida për t’u përballur çdo ditë … merrni jetën tuaj me filozofi pa u dhënë në dëshpërim!

Demi

Dashuria: përzierja planetare e kësaj jave krijon kushtet e duhura për të jetuar emocione intensive dhe të thella, të karakterizuara nga një bashkësi e qëllimeve dhe pikëpamjeve. Nuk do të ketë hezitim apo dyshime. Gjithçka do të funksionojë mirë dhe do të ketë një mënyrë për të konkretizuar të ardhmen së bashku. Beqarët do të jenë në gjendje të përfitojnë nga mundësitë e ndryshme për të bërë takimin “e shekullit”. Ngacmojeni atë që ju pëlqen. Le të vihet re. Dhe mbi të gjitha, ndiqni instinktet tuaja pa bërë shumë pyetje. Si pjesë e vlerësimit të një situate të re sentimentale, mos lejoni që të ndikoheni nga idetë e të tjerëve. Çiftet në krizë, më në fund, do të jenë në gjendje të prishin atë murin e heshtjes që për shumë javë i ka bërë ato të shkëputura.

Puna: kompensim i ardhur për shkak të detyrave që, edhe nëse kanë jetë të shkurtër, do të ofrojnë kënaqësi të shkëlqyera. Ndiqni këshillat e një miku para se të konsideroni një investim si një pasuri. Mos shtyni udhëtime ose bashkëpunime. Ato mund të jenë shumë të dobishëm për biznesin tuaj. Plutoni ju bën shumë aktiv dhe ndoshta më të guximshëm dhe të vendosur në krahasim me atë se si jeni shfaqur javë më parë. Ata që duan të arrijnë një qëllim, i cili është i lidhur me profesionin, ka të gjitha kredencialet për të arritur një sukses të shumëpritur.

Binjakët

Dashuria: Venusi jep momente të gëzueshme dhe të gjalla për të jetuar së bashku me ata që ju bëjnë të ndiheni mirë dhe ngacmon kuriozitetin dhe imagjinatën tuaj. Marrëdhëniet e testuara mirë janë të sigurta: gjithçka që mbetet është të marrin frymë me një psherëtimë lehtësimi. Beqarët, pak për shaka dhe pak për argëtim, do të jenë në gjendje të jetojnë emocione shumë të forta. Më shumë se sa të jeni të zënë për të gjetur shpirtin binjak, ju do të dëshironi të keni flirte pasionante dhe intensive, por … me jetë të shkurtër. Kërkimi për personin i cili mund të qëndrojë pranë jush nuk është në listën e dëshirave tuaja…

Puna: një javë shumë interesante nga një pikëpamje profesionale ju pret. Ajo do të karakterizohet nga ide dhe perspektiva të reja, sidomos në aspektin e fitimit. Marsi ju shikon me sy të ëmbël dhe premton marrëveshje dhe bashkëpunime. Do të dalin premtimet për partneritete të reja. Një fazë shumë konstruktive është në proces dhe për ata që kryejnë punë manuale dhe artizanale, gjithashtu shumë stimuluese.

Gaforrja

Dashuria: Brenda shtëpisë mund të ketë disa probleme që lidhen me mungesën e dialogut, për të qortuar vazhdimisht gabimet. Ndryshimet me gjysmën e ëmbël duhet të trajtohen me diplomaci, pa i dhënë nervozizëm. Venusi pozitiv, fatmirësisht, tërheq tensionet dhe disponimin e keq, duke krijuar kushtet e duhura për të bërë paqe. Kush është vetëm, duhet të shikojë njohjet e reja me besim më të madh. Çiftet e vjetra duhet të vazhdojnë të kultivojnë interesat e përbashkëta. Një flakë e mëparshme mund të shfaqet sërish në ditët tuaja. Vlerësoni kthimin e tij nga një këndvështrim praktik dhe jo-emocional. Angazhimet e punës janë të shumta … mos lini pas dore ata që doni!

Puna: një fazë shumë e rëndësishme hapet për këdo që kërkon mundësi të reja pune ose dëshiron të pranojë role të ndryshme nga e kaluara dhe të provojë punë të reja. Në këtë rast, yjet këshillojnë që të mos lejoni të ndikoheni nga përvojat e atyre që ju paraprijnë. Rutina e përditshme do të jetë shumë e vështirë për tu kaluar. Mërkuri krijon disa probleme në komunikim dhe shumë nga ju mund të jenë pak të hutuar dhe të harrojnë për afatet dhe emërimet në përgjithësi. Kontrolloni me kujdes agjendën.

Luani

Dashuria: çiftet që po përjetojnë një periudhë krize do të vijnë në një pikë kthese. Nëse një marrëdhënie nuk funksionon më, më mirë të mbyllet. Ata që janë vetëm, megjithatë, do të ndjejnë një nevojë të fortë për të gjetur një person me të cilin të ndajnë ëndrrat dhe pritjet. Venusi, ju bën të bukur dhe simpatik dhe mbi të gjitha përmirëson gjendjen tuaj. Ju merrni lëvdata dhe vëmendje nga një person i cili i qorton shumë dëshirat tuaja. Çiftet e reja nuk duhet të jenë shumë të prekshme në vlerësime apo vendime. Ndiqni instinktin tuaj në një pyetje sentimentale që ju ka ndjekur për disa kohë. Dhe kini kujdes të mos përzieni sferën e dashurisë me atë të punës. Fusha e marrëdhënieve ndërpersonale është shumë dinamike. Miqësi të reja vijnë së shpejti …

Puna: përqendrimi është në nivelet më të larta dhe ju ndihmon të angazhoheni në një intervistë ose në një provim për të arritur rezultate të shkëlqyera. Nëse jeni duke kërkuar punë, ju duhet të skanoni me kujdes të gjitha opsionet e mundshme. Dhe vlerësoni veçanërisht ato propozime që ofrojnë garanci më të mëdha për të ardhmen. Urani siguron mundësi për të kapur dhe arritur qëllime profesionale. Shpenzimet shtesë nuk do të dëmtojnë familjen në sajë të kursimeve.

Virgjëresha

Dashuria: çiftet do të jetojnë ditë romantike, intensive, të shënuara nga qetësi dhe harmoni. Megjithatë, ata që janë të vetëm, mund të mbështeten në raste më të ndryshme për të takuar njerëz stimulues dhe interesantë. Yjet parashikojnë se do të jetë një tërheqje fatale dhe e veçantë. Për më tepër, aventurat e reja mund të dëmtojnë marrëdhëniet tashmë të balancuara. Horoskopi njofton se yjet janë në gjendje të ofrojnë mundësi shumë të favorshme. Një takim i rastësishëm do të zbulojë një të vërtetë të fshehur gjatë. Qartësoni pozicionin tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Puna: pasioni me të cilin po ndjek përpjekjet tuaja të karrierës është me të vërtetë ngjitës. Për përkthyesit e pavarur hapet një javë shumë interesante dhe frytdhënëse. Megjithatë, çështjet burokratike mund të gjenerojnë pengesa dhe ngjarje të paparashikuara. Kujdes maksimal. Shumë prej jush do të kenë mundësinë të rishqyrtojnë një propozim ose një investim që, në muajt e mëparshëm, do të dukej i padobishëm. Ata që nuk mund të gjejnë punë ose janë të lodhur nga ajo që bëjnë, duhet të tregohen të durueshëm. Jupiteri sjell fat.

Peshorja

Dashuria: bota e ndjenjave është e gatshme t’ju japë emocione të forta, të gjitha që do t’i jetoni intensivisht. Marsi mund të krijojë një trazirë në marrëdhëniet e gjata që, megjithatë, nuk do të gjenerojnë kataklizma. Partneri/ja, në disa ditë, do të përpiqet të imponojë pikëpamjen e tij/saj dhe kjo do t’ju fyejë shumë. Beqarët do të admirohen shumë. Këshilla e yjeve është që të shmangin pyetjet e fshehta ose të tregohen xhelozë. Mos insistoni nëse një person i sapo-njohur do të tentojë të largohet nga ju para përgjigjeve që ju kërkoni.

Puna: me eprorët mund të ketë vështirësi të vogla. Mos i zmadhoni ato me polemika. Impulsi i lindur për të nxjerrë jashtë mendimet tuaja mund të krijojë keqkuptime të bezdisshme. Ata me karakter më të “moderuar” do të jenë në gjendje të kontrollojnë vetveten; impulsivët, nga ana tjetër, me të vërtetë do ta bëjnë të vështirë frenimin! Afatet dhe kërkesat e ngutshme do t’ju bëjnë nervozë. Veproni me qetësi. Vështirësitë ekonomike ende ndjehen. Horoskopi, megjithatë, njofton se në horizont mund të shohim një periudhë stabiliteti më të madh.

Akrepi

Dashuria: partneri/ja do të mbështesë projektet tuaja dhe ju nuk do të zhgënjeheni aspak! Ju do të jeni në një mendje dhe në shtëpi do të merrni frymë lirisht. Goditja e planetëve është pozitive dhe i çon zemrat e vetmuara për të jetuar ditë magjike, unike dhe të rralla. Venusi lehtëson marrëdhëniet në distancë të gjatë: transportin emocional dhe bashkëpunimin e siguruar. Posedueshmëria dhe xhelozia, siç njoftohet nga horoskopi javor, do të mbahen përbrenda në mënyrë që të mos shkatërrojnë gjithçka. Kushtojini vëmendje asaj që thoni në prani të antagonistëve të mundshëm.

Puna: në zyrë, ju do të jeni në gjendje t’i demonstroni shefit tuaj aftësinë tuaj për të zgjidhur situatat me sa duket të vështira. Gjykimi i nxituar i një kolegu disi ziliqar mund të bëjë që ju të shkoni nga arsyeja në gabim. Kushtojini vëmendje mënyrës se si shprehni veten. Organizoni me përpikëri qëllimet që do të arrihen brenda disa javëve të ardhshme. Është një kohë e mirë për të planifikuar një udhëtim pune. Qëndroni besnikërisht në vlerat tuaja dhe do t’i vazhdoni ëndrrat me vendosmëri. Jupiteri do t’ju japë fat në ekonomi. Dhe për më tepër, kjo do t’ju bëjë optimistë dhe të fokusuar në qëllimet që duhen arritur.

Shigjetari

Dashuria: kush është vetëm do të bëjë takime ndriçuese dhe do të jetojë përvoja të rëndësishme, shumë stimuluese nga erosi. Çiftet, nga ana tjetër, do të jetojnë ditë të shënuara nga harmonia dhe dëshira për t’u nisur së bashku në projekte të reja. Me pak fjalë, gripi dhe mërzia që kanë çliruar pak ‘epshin’ në javët e kaluara do të jenë vetëm një kujtim i largët. Marrëdhëniet që do të lindin në këto ditë janë të destinuara të zgjasin për një kohë të gjatë. Udhëtimet dhe takimet e biznesit do të ofrojnë mundësi të favorshme për të zgjeruar rrethin tuaj të njohjeve.

Puna: Horoskopi shpall lindjen e projekteve shumë ambicioze që do të jenë të mirëseardhura nga ata përreth jush. Periudhë ideale për të nënshkruar kontrata ose për të përcaktuar marrëveshje të reja. Planetët i inkurajojnë ata të kujdesen për gjërat thelbësore, për t’u dhënë përparësi për të shmangur kthimin në shtëpi në mbrëmje pa forcë. Urani ofron mundësi të paparashikueshme!

Bricjapi

Dashuria: Venusi garanton momente mirëkuptimi dhe kënaqësie të madhe në shoqërinë e gjysmës së ëmbël. Partneri/ja, me fjalë të tjera, është një strehë e sigurt, një person që mund të besoni dhe me të cilin mund të përjetoni emocione dhe momente me pasion të pastër. Megjithatë, ata që përballen me një fazë të turbullt do të ndjejnë një dëshirë të fortë për të ndryshuar dhe për të nisur histori të reja. Venusi ndihmon shumë beqarë që të duken mjaft interesantë dhe intrigues. Ditët do të karakterizohen nga erotizmi dhe romantizmi, përzierja e duhur për t’u çlodhur pas një dite të ethshme dhe të lodhshme në punë. Një takim me një shok që i përket së kaluarës do të ndryshojë papritur jetën tuaj.

Puna: shqyrtoni angazhimet e bëra në axhendë, objektivat që lidhen me qëllimet që do të arrihen në muajt e ardhshëm, sepse mund të ketë disa pengesa me natyrë praktike. Horoskopi parashikon që tejkalimi i detyrave të përfundojë deri në këtë javë. Marsi ju nxit të menaxhoni çështjet financiare në një mënyrë shumë të përpiktë. Urani ofron risi të papritura. Ju do të jeni në gjendje të përfundoni një negocim të suksesshëm.

Ujori

Dashuria: ndërhyrjet e vogla me të dashurin/ën do të prodhojnë një klimë pasigurie dhe mosbesimi në mjedisin e brendshëm. Për fat të mirë, do të jenë re kalimtare. Në një marrëdhënie që sapo ka lulëzuar, ju do të duhet të kërkoni nga gjysma juaj e ëmbël q të jetë shumë posedues ose ndërhyrës. Kush nuk ka një partner/e, megjithatë, do të bëjë takime shumë të këndshme të gatshme për të ofruar perspektiva të shkëlqyera në të ardhmen. Mërkuri ndihmon për të bërë miq, me të cilët do të keni shumë për të ndarë. Nëse një marrëdhënie ka mbaruar për shkak të ndërhyrjes së familjes, mos e shtyni një sqarim për çështjet e krenarisë.

Puna: zgjedhjet profesionale bëhen më të qarta. Pritet avancimi dhe gradat e karrierës. Nëse jeni duke kërkuar një punë, duhet të përpiqeni të mundni të gjitha gjurmët, pa e dekurajuar veten në asnjë mënyrë. Në punë, shmangni qëndrimet e mbylljes kur diçka është e gabuar. Tregoni dyshimet tuaja ose thjesht mendimet pa sulmuar bashkëbiseduesit. Mbaj përpara idetë dhe projektet me ambicie dhe vendosmëri. Mbani buxhetin tuaj financiar nën kontroll nëse keni ndërmend të bëni një investim të madh.

Peshqit

Dashuria: një javë plot surpriza që do të investojnë dy çifte, edhe ata që janë në kërkim të shpirtit binjak. Në të dy rastet, ajo do të tentojë të marrë një qëndrim më pak viktimizues sesa zakonisht. Me partnerin/en do të arrihet një marrëveshje për t’u patur zili. Ju do ta vendosni atë në qendër të vëmendjes, duke e bërë të ndihet i/e dashur dhe dëshiruar mbi çdo gjë tjetër. Horoskopi njofton se zemrat e vetmuara, nga ana tjetër, do të tërhiqen nga një person shumë atraktiv. Nuk mund të përjashtohet rënia në dashuri.

Puna: në këto ditë ju do të mësoni rreth realitetit dhe situatave të punës që do t’ju prezantojnë në një mënyrë më konkrete dhe më pak imagjinative. Megjithatë, energjitë psiko-fizike do të jenë në krye dhe do të përballeni me sfidat e përditshme me seriozitet dhe përkushtim. Shumë prej jush do të jenë në gjendje të nënshkruajnë një kontratë dhe të përfshihen në situata shumë premtuese për të ardhmen. Kush kërkon një punë nuk duhet në asnjë mënyrë të shtyjë mbledhjet dhe emërimet dhe mbi të gjitha, duhet të kontrollojë e-mailin me një frekuencë të caktuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here