Historia e plakut nga Korisha që e mbyti ariun VIDEO

0

Një burrë nga Korisha e Prizrenit, ka arritur që me sëpatë ta mbys një ari.

Avdyl Gega ka rrëfyer për Klan Kosovën se gjithçka ndodhi derisa ai doli në mal për ta shëtitur të birin dhjetë vjeçar, ndërsa ariu ishte qëlluar shkarazi nga një gjuetar.

Në storien e Orës së Fundit pos Gegës flasin dhe personazhe të tjera që patën punë me ujq.

https://www.youtube.com/watch?v=CpxJAokw4sQ

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here