Gonzalo Higuain i ka thënë lamtumirë shokëve të tij të skuadrës në Milan dhe stafit, kurse sonte pritet që të udhëtoj në Chelsea për ta kompletuar transferin e tij

Sulmuesi nuk u ftua për të udhëtuar me skuadrën në Genoa për ndeshjen e së hënës në mbrëmje në Marassi, derisa trajneri Gennaro Gattuso shpjegoi që ai “nuk ishte mentalisht gati”.

Ai është gjithashtu i pa fokusuar për negociatat që janë duke u mbajtur për një ribashkim me ish trajnerin e tij të Napoli, Maurizio Sarri.

Juventus ende e ka në kontratë Higuain, kurse ai i ishte bashkuar Milanit npër një sezon huazim që ju kushtoj atyre 18 milionë euro me opsion për ta blerë për 36 milionë, transmeton GazetaExpress.  

Raportohet që Pipita i ka thënë lamtumirë shokëve të skuadrës dhe stafit sot, duke e pastruar dhomën e tij pas stërvitjeve në Milanello.

Ai pritet që të aterojë në Londër sonte apo nesër, ku është vëllai i tij Nicolas që tashmë ka mbajtur takime me drejtorët e Chelsea.

Besohet se Juventus është pajtuar me një marrëveshje huazimi deri në fund të sezonit me opsion qoftë për ta blerë apo zgjatur huazimin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here