Hashim Thaçi i reagon opozitës për ngjarjet e fundit

0

Zëvendëskryeministri njëherësh ministër i Jashtëm, Hashim Thaçi, ka thënë se mungesa e besimit qytetar nuk duhet të kthehet në ekstremizëm.  Ai ka dënuar ngjarjet fundit politike dhe sjelljen e lëvizjes Vetëvendosje.

“Për fat të keq, opozita po vazhdon të përdorë dhunën për të realizuar synimet e veta politike. Lidershipi i opozitës duhet të kuptojë se pushteti fitohet vetëm me votë e assesi me dhunë. Mungesa e besimit të qytetarëve nuk kompenzohet me ekstremizëm politik. Institucionet legjitime të Republikës do të vazhdojnë punën e tyre, pavarësisht zhurmës dhe akteve të dhunës nga pakica opozitare. HTH”, ka shkruar Thaçi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here