Hashim Thaçi e fiton një portret nga piktori veteran i UÇK-së në Romë

0

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka treguar se gjatë qëndrimit në Romë i është bërë edhe një portret. “Në Romë takova tek Shkallët Spanjolle artistin tonë të talentuar nga Drenica dhe veteranin e UÇK-së Agim Asllanin, që tash e shumë vite ka portretizuar mijëra turistë të zakonshëm e të famshëm të Romës”, ka bërë me dije ai. “Ma bëri edhe mua një portret si kujtim”, ka rrëfyer Thaçi.

hasimi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here