Haradinaj: Në Zvicër kam punuar në sport, si roje, punë me dru, në kopshte…

0

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë punë ka bërë gjatë kohës sa ka qëndruar në Zvicër

Haradinaj ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se gjatë qëndrimit në Zvicër është paguar mirë, dhe me këto para kanë blerë edhe banesë në Tiranë.

“ Kam punuar në sport. Kam punuar si roje. Kam punuar në kopshte të ndryshme. Kam punuar edhe me dru”:

“Pagën e kam pasur 2 mijë 600 franga”.

“ Me këto para ju kam ndihmuar edhe familjes. Dikund kah 1 mijë franga në muaj ia kam dërguar babës”

“ Kemi pas blerë edhe një banesë në Tiranë”.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/haradinaj-flet-per-qendrimin-ne-zvicer-tregon-cka-ka-punuar-atje-612203/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here