Haradinaj: Nuk është kiamet i madh, që disa nga ish-bashkëluftëtarët janë ftuar në Hagë

0

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se nuk është bërë nami se disa nga ish-bashkëluftëtarët e tij janë ftuar në Hagë nga Gjykata Speciale.

Haradinaj është pyetur nga gazetarët për ftesat e reja që kanë ardhur për Rrustem Mustafën dhe Sami Lushtakun që në janar do të paraqiten në Hagë, por ai tha se ‘nuk është kiamet për ushtarët e lirisë, shkojnë, kthehen’.

 “Nuk është kiamet i madh, por lutem që të kthehen”, tha Haradinaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here