Haradinaj: Marrëveshje politike para zgjedhjes së presidentit

0

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosovës i duhet sa më shpejt një zgjidhje për të dalë nga kriza.

Në një tryezë me shoqërinë civile, Haradinaj ka thënë se në Kosovë duhet që të arrihet një marrëveshje e spektrit të gjerë politik para zgjedhjes së presidentit të Kosovës.

“Duhet të ketë një marrëveshje në mes të spektrit politik në Kosovë. Dhe atë sa më shpejt. Sa i përket protestës së 17 shkurtit ne distancohemi nga çdo dhunë e cila mund të ndodhë. Jemi kundër dhunës”, ka thënë Haradinaj. /Zeri/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here