Haradinaj, kryeministrave të botës: Dialogu me Serbinë nuk po bëhet për status final, kjo punë o krye me 17 shkurt 2008

0

Kryeministri Ramush Haradinaj mëngjesin e sotëm u ka dërguar letër shpjeguese të gjithë kryeministrave të botës, me anë të së cilës u ka shpjeguar natyrën e dialogut Kosovë-Serbi.

“DIALOGU KOSOVË-SERBI ËSHTË DIALOG MES DY SHTETEVE SOVRANE DHE PËR SUBJEKT NUK E KA STATUSIN FINAL TË KOSOVËS, POR NORMALIZIMIN E RAPORTEVE KOSOVË-SERBI, ME NJOHJE RECIPROKE. ME ATË TË KËTIJ SQARIMI DHE QËNDRIMI, SYNOJMË T’I JAPIM FUND PROPAGANDËS SERBE SE STATUSI DHE TERRITORI I KOSOVËS ËSHTË ENDE NË TAVOLINË. KOSOVA E KA PËRMBYLLUR SHTETËSINË E SAJ MË 17 SHKURT 2008”, KA SHKRUAR HARADINAJ.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here