Halil Matoshi për opozitën: “Shteti duhet me ua rras ni dru të mirë”

0

Publicisti Halil Matoshi përmes një statusi në Facebook, në lidhje me zhvillimet e para pak momenteve në Kuvendin e Kosovës ka thënë se në Kuvendin e Kosovës të zgjedhur legalisht po bëhet puç.

Matoshi shkruan se në këto raste shteti duhet ta përdorë “dhunën legjitime”, dhe siç ka shkruar ai “t’ua rras ni dru te mire” transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë i Matoshit:

Po kryhet puci mbi Kuvendin e zgjedhun legalisht

E kam thane dhe e perseris i palekundun. Kuvendi asht ‘Shp’ia e Sovranit’ dhe duhet me u deblloku nga pakica agresive dhe profetike e te vertetave perfundimtare. Shteti duhet me e perdor “dhunen legjitime” – pra me “ua rras ni dru te mire” – per ate asht shumica qe drejton Qeverine e ni vendi demokratik!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here