Halil Matoshi: “Veç s’e di ku rrinë Albini, Shpendi, Dardani… se do t’u qitja nga një birrë”

0

Analisti politik Halil Matoshi, ka thënë se veç nuk e di ku rrinë sonte udhëheqja e lëvizjes Vetëvendosje se pa i qerasur nuk do ta linte. Ai i ka uruar ata për përvjetorin e shtatë të Pavarësisë.

Postimi i plotë:

Megjithë dallimet konceptuale e politike ua uroj Gzue Diten e Pamvaresise kombetare te Kosoves edhe Albin Kurtit, Shpend Ahmetit, Dardan Sejdiut e Ilir Dedes. I perjetshem kjofte atdheu i vetem i kosovareve: REpublika e Kosoves. Dhe po ta dijsha se ku mblidhen sonte me festue, kisha me i qeras me nga ni birre p’ej shpie – edhe pse fansat e tyne po me akuzojne se me kane pa duke pi birre – Zoti e bekofte Kosoven dhe e ruejt p’ej synit t’lig dhe nga modelet ISIS!?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here