Halil Matoshi: “Ku ishe ti Jakup kur u kap…?”

0

Publicisti Halil Matoshi e ka pyetur një nga liderët e NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqin, se ku ishte ai derisa po ndodhte kapja e shtetit. Ai e ka pyetur Krasniqin se a ishte në pushtet paslufte, ngase nuk po mund ta kuptojë një gjë të tillë.

Komenti i plotë:

Ku ishe ti Jakup kur u kap…?

Jakup Krasniqi, ish sekretar partie, minister e kryetar Kuvendi i ka hap syte dhe po sheh gjithandej “kapje” shteti. OK ma mire vone se hiq, ama qysh po munesh me iu drejtue tjereve, “intelektualeve te pavarun e mediave, kur vete je nder ideatoret e kesaj kapjeje, Zotni Jakup?
Allahile Baca Kupe a isha une a ti te tan masluften ne pushtet, se u bana shybeli?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here