Halil Matoshi komenton protestën, godet Visar Ymerin, Ahmet Isufin dhe Ballistin

0

Analisti Halil Matoshi ka komentuar për protestën e opozitës.

“Qytetaret – ishin shembullor – VV-ja gabon rande qe identifikohet me rrugaq adoleshent!

Protesta (AAK dhe Nisma) ishte e fuqishme dhe paqesore AAK dhe Nisma, e jo Visar Ymeri realisht shkatrroi marrevshje me partneret e tij opozitar sepse u pa duke bredh rrugeve te qytetit me nje turme adoleshentesh qe zjarrvenien dhe perplasjen e akne qellim ne vete e nuk kane haber se per cka po protestohet – duke ba tyhirrje per vazhdim te dhunes. Ai vet po e damton rand imazhin e opozites.
Njashtu ne kunderthabnie me shefin e tij Haradinaj u shfaq edhe Ahmet Isufi, duke tahne se policia sulmoi e para – e qyteatret e pane te verteten kesaj here – ishte e kunderta!
Heshja e “Koktej Molotov-it” mbi trupa policesh (nje nga ta mori flake por koleget ia shpetuen jeten.)
Keto skena u perkasin vetem rajoneve ku respektohet shume “Tovarish Molotov”!
Shfaqja e bezit me pamjet nga Droni famoz i ni ahmaku si “Ballisti” (qe po vuen ne ni burg ne Shqypni per vepra penale, asht naivitet i skajshem, kurse deklaratat per mbrojtje te Republikes dhe duke e lavdu Gjykaten Kushtetuese e duke mos ia respektu Republikes rendin simbolik (Flamurin kushtetues) asht mbrojtje selektive dhe fundesisht hipokrite e Republikes.
Policia e Kosoves e kreu detyren e vet ne zbatim te ligjit ne menyre profesionale pos qe ne fillim nuk kishte zjarrefikesit me vete (ky asht leshim serioz.)
Mirepo nuk ishin tete mije veta ne proteste. Nese nuk kane qene tete fish ma shume sepaku pese fish po!!!
Opozita nese synon realizimin e kerkesave fisnike per me e mbrojte Republien duhet me u kujdese per koordinim mes “kreresh” e jo dikush p’ej tyne me shku me pi cajin e masdites ne sh’pi e diksuh me qendru me huliganet neper rrugicat e qytetit.
Opozita po meson e reflekton shume ngadale e proceset politike po shkojne ma shpejt!”, ka shkruar ai. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here