Hadi Osmani: Ali Ahmeti duhet të zgjedhë midis burrave dhe burrecave

0

Opinionisti shqiptar nga Maqedonia Hadi Osmani ka këshilluar liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, se kujt t’ia lë partinë.  Sipas tij Ahmeti duhet të zgjedhë midis burrave dhe burrecave, siç i ka quajtur ai.

Postimi i i plotë:

Ali Ahmeti është në një udhëkryq ku duhet të bëjë një zgjedhje vendimtare jo vetëm për partinë e tij, por edhe për shqiptarët në përgjithësi. Ai duhet të zgjedh nëse partinë do t’ua le burrave të vendosur dhe me moral kombëtarë si Hazbi Lika, Fatmir Dehari, Arben Llabënishti dhe shumë të tjerë, apo burrecave si Artan Grubi e Musa Xhaferi që shesin çdo gjë për tendere. Unë s’kam pasur dyshime në burrërinë e Likës dhe jorastësisht edhe në shkrimet e mëparshme e kam parashikuar këtë, pork am frikë se Ahmeti do të vazhdojë të mbetet peng i kriminelëve dhe tradhëtarëve në partinë e tij.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here