Ja si përgatitet një supë dietale

0

Për të gatuar një supë të shëndetshme diete është e nevojshme të keni; 1 katrorë supe të gatshme, 1 gotë 250 ml ujë, 400 gr brokoli, 1 filxhan fasule e konservuar dhe 1/2 lugë vegeta.

Për përgatitjen e kësaj recete në fillim fusim të vlojë katrori i supës së gatshme, më pas shtojmë brokolin e imët e ziejmë derisa ai të zbutet. Pasi këto dy masa janë bërë bashkë në enë hedhim dhe fasulet e konservuara. I lëmë për disa minuta të ziejnë më pas kjo supë është gati, që nuk është vetëm një supë dietale, por dhe shumë e shëndetshme për trupin tonë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here