Greqi, shqiptari vritet pas një debati nga kunati i tij grek

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në Greqi në ishullin Kos, ku një shtetas shqiptar është qëlluar për vdekje me armë zjarri nga burri i motrës së tij.

Sipas mediave greke, Leandro Lapa, 46 vjeç nga Saranda është vrarë nga kunati i tij grek, me inicialet T.A., 57 vjeç, me profesion punonjës i Tatimeve.

Sipas policisë vendase, e motra e viktimës ishte ndarë nga bashkëshorti i saj grek dhe ky i fundit ka tentuar të ribashkohej.

Gjatë një debati të ndezur mes Lapës dhe kunatit të tij, ky i fundit ka marrë një armë zjarri karabinë dhe ka qëlluar. Shqiptari nga ndërruar jetë në spitalin e Athinës.

Shqip

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here