Granit Xhaka mund të firmosë me Juventusin

0

Shtohen ekipet që synojnë të afrojnë Granit Xhakën. Pas Bajernit të Mynihut në garë është edhe Juventusi.

Cilësitë e kapitenit të Borusia Mynshengladbahut kanë bërë për vete drejtuesit  e skuadrës italiane. Të dy skuadrat kanë qenë pjesë e të njëjtit grup në Champions dhe 23 -vjeçari është vëzhguar më nga afër në përballjet direkte.

Vlera kartonit të futbollistit me origjinë shqiptare është rreth 30 milionë euro.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here