Gjykata lëshon urdhër bastisjeje për qytetarin që ekspozon armë në Facebook

0

Një qytetar nga Lipjani në profilin e tij në rrjetin social (Facebook) ka postuar disa foto, ku ekspozoheshin armë të ndryshme. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata është bastisur shtëpia e të dyshuarit me ç ’rast janë gjetur dhe konfiskuar: një revole prodhim Gjerman me një karikator si dhe një thikë. Me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here