Gjuriq i ndanë “ëndrrat” e tij me qytetarët serb në Graçanicë

0

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe Marko Gjuriq ka deklaruar sot në Graçanicë se Serbia ka dy kryeqendra – njëra është Beogradi dhe e dyta Kosova.

“Kryeqendra e dytë është Kosova e Metohia, Patrikana e Pejës, Graçanica, dioqeza e Rashkës-Prizrenit… reliktet e të cilave, bashkë me popullin, janë mbjellë nëpër tërë Kosovën”, ka thënë Gjuriqi para gazetarëve pas liturgjisë së Pashkëve në manastirin e Graçanicë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here