Gjakovë: Aksidentohen vetura me motoçikletë, vdes motoçiklisti

0

Në Gjakovë ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën “Vaso Pasha-Dardani”, në mes të një veture civile dhe një motoçiklete, me ngasës meshkujë. Policia e Kosovës ka bërë me dije sot se si pasoj e aksidentit përveç dëmeve materiale lëndime vdekje-prurëse ka pësuar drejtuesi i motoçikletës. Vdekjen e tij e ka konfirmuar mjeku kujdestar.  Trupi i pajetë me vendim të prokurorit u është liruar familjarëve për ceremoni mortore ndërsa ngasësi i veturës është dërguar në burg.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here