Gentrit Shabani, futbollisti i ri kosovar që po zhvillohet në Gjermani

0

Gentrit Shabani është emri i djalit nga Kosova po edhe i futbollistit të ri e premtues. Ai aktualisht po stërvitet me skuadrën e Karlsruher në Gjermani, kanë treguar të afërmit e tij. Sipas tyre, familja Shabani kishte emigruar për një jetë më të mirë në Gjermani vite më parë, ndërkaq tek djali i tyre ishte vërejtur një prirje në raport me futbollin. Ata tregojnë se Shabani ka disa oferta nga disa klube dhe se për momentin është duke i analizuar ato për t’u përcaktuar më pas se ngjyrat e cilës do të mbrojë.

Përgatiti Arbana Vula

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here