Gazetari Muhamet Koci: Jahjaga u kërkon qytetarëve të mos ikin se vetë e ka pagën 2 mijë e 873 euro e 50 cent

0

Gazetari politik Muhamet Koci e ka parë të arsyeshme nga ana e saj kërkesën e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, për qytetarët e Kosovës, që të mos e lëshojnë vendin. Sipas tij, Jahjaga për vete merr çdo muaj 2 mijë e 873 euro e 50 cent. “Paga mujore e Presidentes Atifete Jahjaga, e cila po kerkon nga qytetaret ma te varfer n`Evrope te mos ikin nga vendi, eshte 2 mije e 873 euro e 50 cente. Ndersa, Ligji per perfitimin e ish-zyrtareve te larte, presidentes, pas perfundimit te mandatit, ia siguron nje pension prej 2 mije e 10 euro e 40 cente”, ka shkruar ai. “Mos te flasim per privilegje tjera. Kjo presidente dhe gjithe zyrtaret e larte shtetror te super privilegjuar duhet te priten me protesta ne cdo qytet te Kosoves”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here