Gashi, Thaçit: “Mos u bën president se ty ka me të marrë Gjykata Speciale”

0

Publicisti Shkëlzen Gashi e ka këshilluar liderin e PDK-së njëherësh zëvendkryeministër e ministër i Jashtëm që të mos zgjedhet president ngase sipas tij atë do ta marrë Gjykata Speciale. Gashi ka thënë se qëllimi i ndërkombëtarëve është të thonë: “te Serbia akuzuam Sllobodan Millosheviqin që ishte president e edhe te Kosova poashtu”.

“zëvendës-kryeministri dhe ministri i jashtëm, njëkohësisht kryetar i partisë më të madhe në vend, pdk-së, hashim thaçi, kishte me qenë mirë që mos me u kandidu për president të kosovës pasiqë e ka kristal të qartë se ka me qenë një prej të akuzumve nga gjykata speciale. në të kundërtën, nëse thaçi kandidohet dhe zgjedhet president, ka me i ba dam kosovës e shërbim sërbisë sepse në një farë mënyre kështu ka me u ekuivalentu kosova me sërbinë – në hagë është akuzu presidenti serb milošević dhe presidenti kosovar thaçi”, ka shkruar Gashi.

Shkelzen Gashi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here