Gashi që Shqipëria e mbanë rezervë, futbollisti më i mirë në Zvicërr

0

Shkëlzen Gashi  ka lënë mbrapa vetes Fabian Frein dhe Yassine Chikhaouin, në garën për futbollistin e vitit në Zvicërr. Ka qenë futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, që është përzgjedhur.

Gashi ishte golashënuesi më i mirë në ligë duke shënuar 19 gola për Grasshoppersin. Ai është  golashënuesi më i mirë edhe në edicionin aktual.

Ai së bashku me Taulant Xhakën u përzgjodhën në “Skuadrën e ëndrrave” të Superligës zvicerane, ndërsa Ezgjan Alioski dhe Mërgim Brahimi ishin në skuadrën e vitit në Challenge League.

Ndonëse është në listën e futbollistëve të ftuar për të luajtur për Kombëtaren, Gashi nuk ka bërë më shumë se sa pesë paraqitje.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here