Gashi e zgjidh problemin, e vazhdon karrierën në SHBA

0

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka zgjedhur Amerikën si vendin ku do të vazhdojë karrierën e tij.

28-vjeçari ka arritur akordin me Kolorado Rapids dhe tashmë mund të quhet zyrtarisht futbollisti më i ri i këtij ekipi. Lajmin e konfirmon e përditshmja zviceriane “Blick.ch” e cila e quan të mbyllur këtë transferim, shkruan “Sportal.al”.

Tashmë futbollisti i Kombëtares kuqezi do të luajë në MLS ku luajnë edhe yje të klasit botëror si Pirlo, Lampard, Kaka edhe shumë të tjerë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here