Futbollisti i Napolit e gjen tifozin e tij në Afrikë

0

Më ndihmoni ta gjejë kët tifoz timin në Guinea, ka thënë Dries Mertens. Një fotografi e lansuar nga National Geographic në Guinea e ka emocionuar lojtarin e Napolit, Dries Mertens .Fotografia tregon një klasë në fshatin Meliandu në Guinea ku një profesor po shpjegonte në gjuhën franceze, ndërsa në bankat e kësaj klase ishte një fëmije që sulmuesin e Napolit e bëri me lot. Fëmija kishte të veshur fanellën e tij me numrin e tij dhe emrin e tij. Lojtarit të Napolit gjëja e parë që i shkojë në mendje ishte t’i kërkon ndihmë National Geographic për të kontaktuar me tifozin e vogël. Pas disa orësh kontakt e kërkime gjithçka realizohet dhe Dries Mertens u shpreh se ndjehet i lumtur që mundet ta ndihmojë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here