Futbollisti i Shqipërisë, Elseid Hysaj, mbrojtësi më i mirë në Itali

0
Albania's Elseid Hysaj, left vies for the ball with Serbia's Aleksandar Kolarov during the Euro 2016 Group I qualifying match between Serbia and Albania, at the Partizan stadium in Belgrade, Serbia, Tuesday, Oct. 14, 2014. The 2016 European Championship qualifier between Serbia and Albania was abandoned on Tuesday after skirmishes broke out on the pitch involving players and fans over an Albanian flag that was flown above the stadium by a drone. (AP Photo/Darko Vojinovic)

Elseid Hysaj ka zërë vend në formacionin e vitit në Serie A para mbrojtësit të Romës, Alessandro Florenzi.

Lexuesit e portalit Calciomercato.com janë duke e zgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2015 në Serie A.

Besoni ose jo, anëtari i Kombëtares shqiptare ka zërë vend në formacionin e vitit para mbrojtësit të Romës, Alessandro Florenzi.

Hysaj është zgjedhur si mbrojtës i djathtë më i mirë në Itali me  42 përqind të votave, derisa ka lënë prapa vetës Alessandro Florenzin (Roma 33%), Bruno Peres (Torino, 17%) dhe Vrsaljko (Sassuolo, 8%).

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here