Futbollisti i njohur belg, Gregory Mertens, në koma

0

Futbolli belg është në ethe pas lajmit se një futbollist i njohur në këtë kampionat po lufton me jetën. Gregory Mertens, futbollisti i njohur i Lokerenit është në koma pas sulmit në zemër që ka pësuar në një ndeshje provuese.

Ishte minuta e 25 e ndeshjes kur Mertens u rrëzua në fushë duke mbetur pa ndjenja. Mjekët intervenuan menjëherë duke e mbajtur në jetë atë. 24 vjeçari ndodhet aktualisht në spital dhe gjendja e tij thuhet se është shumë e rëndë./Indeksonline/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here