Franca godet për herë të parë ISIS-in

0
Three French made Rafale fighter jets fly with other Egyptian air force warplanes (unseen) above Cairo, on July 21, 2015. Egypt took delivery of three Rafale fighter jets from France, the first of 24 warplanes sold in a 5.2 billion euro ($5.6 billion) deal earlier this year. AFP PHOTO / KHALED DESOUKI

Franca ka goditur Sirinë,përkatësisht teritoret e zotëruara nga shteti islamik apo ISIS,ka komunikuar sot në mëngjes pallati presidencial Elyssée në Paris.-transmeton portali shqip ONLINE.

Ky është aksioni i parë ajror francez ndaj caqeve të ISIS-it.”Franca ka goditur në Siri (…) duke u bazuar në informatat që shërbimi jonë ka mbledhur javëve të fundit dhe duke u bazuar në autonominë e ushtrisë sonë dhe nê bashkëpunim me aleatët tanë,ne kemi goditur me aeroplanët tanë forcat e organizatës terroriste në Siri, ISIS”-ka shkruar në komunikatën për shtyp presidenti francez.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here