Fotografi ekskluzive e Hakif Zejnullahut

0

Hakif Zejnullahu lindi më 22 qershor të vitit 1962 në fshatin Lladovc të Podujevës. Ishte nip dhe bashkëluftëtar i komandantit Zahir Pajaziti. U vra në një pritë të organizuar nga forcat serbe më 31 janar të vitit 1997 në fshatin Pestovë të Vushtrrisë së bashku me Zahir Pajazitin dhe Edmond Hoxhën
ai nuk ka lënë asnjë femijë (pasardhës). (Krejt shqip)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here