Flet aktivisti i Vetëvendosjes që u zu dje me Memli Krasniqin

0

Ka folur aktivisti i Vetëvendosjes, Egzon Azemi, i cili dje bashkë me disa kolegë të tij e gjuajten me vezë ministrin e Bujqësisë, Memi Krasniqin, por të cilin pastaj e rrahën truprojat e ministrit.

“Një grup banditësh, përkatësisht 7 përsona, dje me sulmuan në Prishtinë.
Të prirë nga ministri Krasniqi, ata mbrëmë treguan “muskujt” të gjithë kundër një.

Si aktivista të VETËVENDOSJE-së, jemi perballë e do të përballemi me këso situata. Kemi duruar grushtet e shkelmat, qe besa edhe plumbat. Por as edhe njeherë nuk kemi pranuar që të nënshtrohemi! Nënshtrimin nuk e durojmë KURRË!

Këta baditë, për të cilët të jetosh nënkupton të kesh pushtet e para, nuk do fitojnë asnjëherë përballë aktivistëvë të cilët jetojnë deri në frymën e fundit për ideale. Pra ideali nuk vdes kurrë!

Ju kërkojë falje sinqërisht, familjarëve dhe miqëve të cilët janë brengosur, por një thënje që e kemi thënë më parë cdo ditë ka vlerë edhe më shumë:

“Në fillim të shpërfillin, pastaj të përqeshin, pastaj të luftojnë dhe në fund ti fiton!”

Jemi para fitorës. Pikë!”, ka shkruar ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here