Fiton 640 mijë euro në lotari, nuk i tregon gruas, nisë procedurat e divorcit

0
A bank employee counts Euro notes at Kasikornbank in Bangkok October 12, 2010. REUTERS/Sukree Sukplang/Files

Liu Xiang nga Kina mendonte që të niste një jetë të re vetëm, pa bashkëshorten, falë parave që fitoi në një lotari. Ai i kishte fituar rreth 640 mijë euro dhe nuk ka treguar asgjë në shtëpi, ndërkohë që i kishte nisur procedurat për divorc.

Por, një shok i tij xheloz, e kishte marrë në telefon gruan e tij kinse për ta uruar për fitoren.

Plani i fituesit të lotarisë ka dështuar dhe ka përfunduar në gjyq, pasi e ka denoncuar bashkëshortja.

Gruaja, e cila nuk e kishte në mend të dilte e humbur në këtë mes, ka hapur menjëherë një gjyq që t’i marrë gjysmën e parave të fituara në lotari.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here