Ferizaj: Në një fshat grabitësit i marrin 200 euro, në një tjetër një bateri, plus e rrahin pronarin

0

Në fshatin Zaskok të Ferizajit mbrëmë rreth orës 22:30 një qytetar ka raportuar se përderisa ishte në marketin e tij, tre persona të maskuar dhe nën kërcënim të armëve të zjarrit i kanë grabitur 200(dyqind)  euro para të gatshme. Në fshatin Rakaj të Ferizajt poashtu mbrëmë rreth orës 22:25 një qytetar tjetër ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga të dyshuar meshkuj të panjohur të cilët i kishte zënë duke ia vjedhur një bateri. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, nuk raportohet për të arrestuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here