Fëmija i parë për 2016-n në Shqipëri është vajzë

0

Fëmija i parë për vitin 2016 është vajzë. Foshnja e gjinisë femërore ka ardhur në jetë pak pas mesnatës në spitalin “Mbretëresha Geraldinë”, në Tiranë.

Fëmija me peshë 3 kg e 550 gr është quajtur Ambla dhe gëzon shëndet të plotë.

Vajza është fëmija i parë i çiftit Shahi. / Shekulli Online /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here